Mehmet GENCER Kimdir?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hakkımda

Denizli doğumlu olan Dr. Gencer, lise eğitimini Denizli Anadolu Lisesi’nde tamamladı, ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ikincilikle mezun oldu.

Girdiği ilk uzmanlık sınavında dereceye girerek ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde –bilinen ismi ile Çapa Tıp Fakültesi’nde– Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nde araştırma görevlisi doktor olarak 5,5 sene çalıştı. Bu süreçte kendi bölümünde ülkemizin yetiştirdiği en iyi hocalarının yanı sıra, üniversitenin diğer bölümlerindeki hocaların tecrübelerinden de yararlanma fırsatı buldu. Çapa Plastik Cerrahi Bölümü’nün en aktif bölümlerinden olan El ve Mikro Cerrahi Bilim Dalı’nda 24 ay aktif olarak görev yaptı. Bu süreçte birçok doğumsal anomali, sinir transferleri ve acil el yaralanmaları ameliyatlarına katılmıştır. Bu çalışmaları sonrasında 2015-2018 yılları arasında düzenlenen Avrupa El Cerrahisi Birliği (FESSH) kongrelerine her sene bildiri ve poster sunumları ile dahil olmuştur. 2016’da Barselona’da doğumsal sinir yaralanmaları üzerine düzenlenen  sempozyumda (19th Narakas Symposium Barcelona) en genç plastik cerrah olarak iki bildirisiyle katılmıştır. 2018’de uluslararası Asya Pasifik Mikro Cerrahi toplantısında 2 sözel bildiri ile katılmıştır. Bu süreçte ulusal tüm mikro cerrahi / el cerrahisi kongre ve sempozyumlarına sözel bildiri ve poster sunumları ile dahil olmuştur.

Devam eden yıllarda ağırlıklı olarak ortognatik (çene) cerrahi, dudak ve damak yarıkları onarımı, karın germe, yüz estetiği ve meme cerrahisi üzerine çalışmıştır. Ağrı Doktor Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde, Bakırköy Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de çalışmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Şanlıurfa Suruç Devlet Hastanesi’nde de görev yapmıştır. 2018’de Singapur’ da (The Academia, Singapore General Hospital | Allergan Medical Institute-Essentials) düzenlenen ameliyatsız yüz estetikleri ve kadavra çalışmalarında dünyada önde gelen isimler ile uygulamalar yapmıştır. Botoks ve ameliyatsız estetikler alanında otör kabul edilen Woffles Wu ile devam eden süreçte Singapur’da uygulamalar yapmıştır. Özellikle botoksun farklı kullanım alanları ve ileri düzey dolgu uygulamaları ve komplikasyonlarının çözümleri üzerinde deneyimlenmiştir.

2019’da İtalya Villa Bella Clinic’te  Avrupa’nın önde gelen yüz ve meme estetiği doktorlarından Chiara ve Giovanni Botti ile çalışmalar yapmış, deneyimlerinden faydalanmıştır. Özellikle göz kapağı estetikleri, meme estetikleri, yüz  ve boyun germede ileri teknik cerrahiler konusunda deneyim elde etmiştir, ardından BBF (Botis’ Best Face) toplantısına en genç plastik cerrah kontenjanı ile katılmış, yüz estetiği konusunda önde gelen cerrahlarla çalışma imkânı bulmuştur. 2018 ve 2019’da Duesseldorf’ta sadece meme estetiği üzerine düzenlenen 6th International Breast Symposium (IBSD) ve 7th International Breast Symposium (IBSD)’da karşılaştığı vakalar örneklerinden sözel bildirileri ile katılmıştır. Bu süreçte özellikle meme estetiği konusunda farklı cerrahi teknikleri gözlemleme fırsatı olmuştur.

2020’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından önce Bursa’da yapılan kış sempozyumunda  ve sonra pandemiden dolayı online yapılan ulusal kurultayda ‘’Burun Dolgusu uygulamaları ve Komplikasyonlarına Yaklaşımım ‘’ bildirisi ile tüm meslektaşları ile özellikle kendi uygulama tekniği ve sorun yaşanan uygulamalar konusunda tecrübelerini paylaşmıştır.

2013 yılından itibaren branşının tüm ulusal kongrelerine aktif olarak katılmıştır.

2017 yılında Dr. Erol Kozanoğlu ekibinde yer alarak TPRECD ulusal kongresinde deneysel dal birinciliği alan ekipte yer almıştır.

2015’te yayımlanan Michigan Plastik Cerrahi” isimli kitabı ‘yanıklar /termal yanıklar’ başlıklı bölümünü yazdı. 2020’de yayımlanan “Türkiye Klinikleri Covid-19 ve Plastik Cerrahi” kitabındaki “Minimal invaziz işlemler sırasında koruyucu önlemler” başlıklı yazısıyla Covid-19 ve ameliyatsız estetik uygulamalarında alınacak önlemler hakkında Türkiye’de ilk yazılı bildirinin sahibi oldu.

En az anestezi ile en hızlı iyileşme prensibine bağlı olan Dr. Gencer’in meme estetikleri, karın germe, yüz germe, kepçe kulak ve göz kapağı estetikleri en sık yaptığı cerrahi işlemlerdir. Ayrıca uzun süredir ameliyatsız burun estetiği üzerinde çalışmaları olmuş, botoks, dudak dolgusu, çene ve elmacık dolguları gibi diğer ameliyatsız işlemlerde yoğunlaşmıştır.

Uzun yıllardan beri hobi olarak halk dansları ile ilgilenmiş, zeybek ve Artvin yöresi oyunları ile yurt içinde ve yurt dışında birçok yarışmaya katılmış, 2003’te Türkiye birinciliği, 2005’te Türkiye üçüncülüğünü Denizli Anadolu Lisesi ekibinde yer alarak elde etmiştir. Ayrıca aktif olarak crossfit ve koşu yapmaktadır. 3 kez yarı maratona katılmıştır.

Nişantaşı’ndaki tam bir İstanbul evi dediği kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Gencer evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Akademik Üyelikler

Türk Plastik Cerrahi Derneği ( TPRECD )
Rekonstruktif Mikrocerrahi Derneği ( RMCD)
Acil El ve Mikrocerrahi Derneği ( ACELEMDER )
Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD )

2016

OCAK 2016

Çapa Tıp Fakültesinde araştırma görevlisi doktor olarak 5.5 sene çalıştı

TEMMUZ 2016

Barselona’da Narakas toplantısında sözlü bildirisi ile katılan en genç cerrahtı.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

2017

OCAK 2017

Dr. Kozanoğlu ekibinde yer alarak TPRECD ulusal kongresinde deneysel dal birinciliği alan ekipte yer almıştır.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

2018

OCAK 2018

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Şanlıurfa Suruç Devlet Hastahanesi’nde görev yapmıştır.

HAZİRAN 2018

Singapur Medical Faculty AMI esstentials / Allergan Medical Facultyde ameliyatsız yüz estetikleri üzerine uygulamalar yapmıştır.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

2019

ŞUBAT 2019

İtalya’da Villa Bella Clinic’te Avrupa’nın önde gelen yüz ve meme estetiği doktorlarından Chiara ve Giovanni Botti ile çalışmalar yapmıştır.

NİSAN 2019

Almanya Duesseldorf’ta sadece meme estetiği tartışıldığı toplantılara 2 sene üste üste kendi vakalarından derlediği sunumları ile katılmıştır.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

2020

NİSAN 2020

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi tarafından önce Bursa’da yapılan kış sempozyumunda sonra pandemi sebebi ile online olan ulusal kurultayda meslektaşları ile tecrübelerini paylaşmıştır.

NİSAN 2020

2020 Covid-19 ve ameliyatsız estetik uygulamalar esnasında alınacak önlemler hakkında ilk yazılı bildiriyi yayımlamıştır

ARALIK 2020

Nişantaşı ValiKonağı’nda tam bir İstanbul evi dediği kendi kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

Aklınıza takılan ne varsa

Doktoruna Sorun!
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

SEMİNERLER & KURS & SEMPOZYUMLAR

2014- Temel Cerrahi Kursu İstanbul Tıp Fakültesi
2015 – Meme kanseri ve tedavi yaklaşımları –İstanbul Meme Cerrahisi
2015 -4.Dudak-Damak yarıkları derneği Bölge toplantısı Eskişehir
2015-23.Temel Mikrocerrahi Kursu Adana
2015- Yara yönetimine yaklaşımlar – İYİ toplantıları-istanbul
2016- 15. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi –Fethiye
2016- 19th Narakas Symposium Barcelona ( konuşmacı )
2016- TPRECD 38. Ulusal Kurultay Antalya
2016- 13. Cerrahpaşa Plastik Cerrahi Günleri : Cerrahi Olmayan Estetik Girişimler
2016- İstanbul Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu –Deney Hayvanları Kullanım Kursu
2017- 21. Ulusal Estetik Plastik Cerrahi Derneği Ulusal Kongresi
2017- Isef 2017 Estetik Yüz ve Burun Cerrahisi Derneği Ulusal Kongresi & İsntabul Estetik Forum
2017- 21st World Congress Of Aesthetic Medicine İn Istanbul
2017 – International Course on Aesthetic Mesotheraphy – Soxiety of aesthetics & mesotheraphy – 24 September
2017- Estetik tıp toplantısı- Erdağı Medikal
2018 – APRSM- Asian Pasific Federation of Societies for Reconstructive Microsurgery Antalya
2018- Rinoplasti Canlı Cerrahi Kursu –Altunizade İstanbul
2018- The Italian approach to aesthetic medicine – Bioformula March 2018
2018 – 8th National Congress of the Turkish Society for Reconstructive Microsurgery
2018- Singapore Medical Faculty AMI essentials ( Applied Anatomy workshop ) Allergan Medical İnstitute
2018- Isaps Course & 10th İnternational Eurasian Aesthetic Plastic Surgery Course June
2018 – Dr.Serdar Eren Workshop Santal Pedikül Meme Dikleştirme Aralık İstanbul
2018 – İstanbul Tıp Fakültesi – Eğitmen- Temel Cerrahi Kursu Nisan
2019- 23.Ulusal Estetik Plastik Cerrahi Kongresi EPRCD
2019- 7 International Breast Symposium Düsseldorf ( IBSD )
2019- Dr Serdar Eren Workshop Ameliyatla Yüz Gençleştirme Mart
2019 BBF 2019 Bottis Best Face // Interactice Facial Rejuvenation Course – Villa Bella Clinic –italy
2020- Estetik Plastik Cerrahi Derneği 24. Ulusal kongresi –İstanbul
2020- TPRECD Bölge Toplantısı- İmplant Mastopeksi – İstanbul
2020- TPRECD Kış Sempozyumu – Burun Hakkında Her şey – Bursa ( konuşmacı )
2020- TPRECD Yüz Estetiği Webinar Programı

ULUSAL SUNUMLAR

01RETROSPEKTİF İNCELENEN 142 OPERE DUPUYTREN KONTRAKTÜRÜ OLAN HASTALARDA HİSTOLOJİK EVRELEME İLE NÜKSETME OLASILIĞININ TAHMİN EDİLEBİLİRLİĞİ

15.ULUSAL TÜRK EL VE ÜST EKSTREMİTE CERRAHİSİ KONGRESİ FETHİYE, TÜRKİYE

02BURUN DOLGUSU UYGULAMALARIM VE KOMPLİKASYON ÇÖZÜMLERİ

2020- TPRECD Kış Sempozyumu – Burun Hakkında Her şey – Bursa

03İNDOSİYANİN YEŞİL FLOROSKOPİ ( İCG ) KULLANIM ALANLARI

2018 – 8th National Congress of the Turkish Society for Reconstructive Microsurgery-Antalya- Turkey

04BURUN DOLGUSU UYGULAMARI VE KOMPLİKASYONLARININ YÖNETİMİ

2020 TPRECD ULUSAL KURULTAY – ONLİNE KONGRE

ULUSLAR ARASI SUNUMLAR

011*19.narakas symposium Barselona 25-27 subat (MRI RESULTS OF 94 OBSTETRİC PALSY PATİENTS WİTH SHOULDER EXTERNAL ROTATİON LİMİTATİON)

022-XXI Congress FESSH

Santander 22-25 June 2016

03A-0462 Correlation between histologic staiging and recurrence in Dupuytren disease

Mehmet Gencer,Evşen Apaydın, Bilge Bilgiç, Atakan Aydın Istanbul Medical Faculty

043--XXI Congress FESSH

Santander 22-25 June 2016

05A-0426 TREATMENT OF CROSSBONES IN CLEFT HANDS

Atakan Aydın 1 , Erol Kozanoğlu1 , Mehmet Gencer1, Ömer Berköz1, Türker Özkan1, Safiye Özkan1, Zeynep Hoşbay2
1 Istanbul Medical Faculty Hand Surgery Department 2 Bezmi Alem Vakif University
X